COOLERS CPU AIO ARCTIC LIQUID FREEZER II 420, 3x140mm P14 PWM A-RGB fans, ACFRE00109A

Варијанта:
+
7 290 ден.
0 ден.

Не е достапен

Начин на испорака
  • Бесплатна достава во градско подрачје на Скопје за нарачка со вредност поголема од 5000 денари
  • Подигнување од нашата продавница
Начин на плаќање
  • Плаќање при подигнување
  • Фактурно плаќање
Сподели:
Опис

Intel Socket:

1700, 1200, 115X, 2011-3*, 2066* *Square ILM

AMD Socket:

AM5, AM4

Ram Clearance:

unlimited

Operating Ambient Temperature:

0—40 °C

Pump/Cold Plate

VRM Fan:

40 mm, 1000—3000 rpm (PWM controlled)

Pump:

800—2000 rpm (PWM controlled)

Power Consumption:

0.5 W—2.7 W (Pump + VRM Fan)

Cold Plate:

Copper, Micro-Skived-Fins

Thermal Paste:

MX-5 (0.8 g)

Fan

Fan:

ARCTIC P14 PWM A-RGB - 140 mm Fan x3

Fan Speed:

200—1900 rpm

Fan Bearing:

Fluid Dynamic Bearing

Noise Level:

0.3 Sone

Current:

0.17 A | 12 V DC

Airflow:

68.9 cfm

Static Pressure:

2.0 mmH2O

Connector:

4-Pin Connector

Size & Weight

Radiator:

458 (L) x 138 (W) x 38 (H) mm

Pump (w/o tubes)

98 (L) x 78 (W) x 53 (H) mm

Tube Diameter:

Outer: 12.4 mm | Inner: 6.0 mm

Tube Length:

450 mm

Weight:

2019 g (Fan, Radiator, Pump, Tubes)

 

Коментари
Се уште нема прегледи
Напиши препорака
Име*
E-адреса
Внеси коментар*
За квалитетно корисничко искуство овој сајт користи колалчиња ("cookies"). Читај повеќе