data-mobile="true" data-tablet-width="1024" data-tablet-small-width="820" data-mobile-width="580">A+ A A-

Приклучи се!

Најголемата и најпопуларната гејминг заедница во Македонија!

 • Legij@ :D thanks user 'queen' in the forum message ' Ban public1'.
  9 minutes ago
 • DEDOKLIME thanks user 'Misir' in the forum message ' Технички забелешки за серверите!'.
  2 hours 10 minutes ago
 • DEDOKLIME replied to the topic 'Технички забелешки за серверите!' in the forum.
  2 hours 14 minutes ago

  Не е до моделарите да одлучат кој сервер ќе биде активен кој исклучен. Тие само ги држат активни и ги чистат од читери и вулгарности и политика.Веќе ни сам незнам колку години сум на Мах Арена сервериве се се дешава . и да се админи тука не се семожни. Сака повеќе админи но и од многу админи не е во ред се греши Сега се нов тим на Моделари не го знаат секој играч Потрбно е ние старите играчи да им помогнеме со предлози.Мене ми се деси да се борам со читер брзина имаше уклучено стар моделар на овие севери Не сакам да го именувам .Затоа замолувам само предлози и за Админи кој заслужува да биде кој не.
  Read More...

 • DEDOKLIME thanks user 'Aragorn' in the forum message ' Технички забелешки за серверите!'.
  2 hours 32 minutes ago
 • DEDOKLIME thanks user 'queen' in the forum message ' Технички забелешки за серверите!'.
  2 hours 33 minutes ago
 • SeRiaL is friends with kosacot
 • MaJLcHeEe is friends with kosacot
 • Darko123 is friends with kosacot
 • Cvetan^ is friends with DEDOKLIME
 • ZiZu* is friends with DEDOKLIME
 • Figgy replied to the topic 't-home server' in the forum.
  5 days ago

  Здраво, контактирај не на email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. за каков сервер си заинтересиран.

  Поздрав.
  Read More...

 • MarleyMKD created a new topic ' t-home server' in the forum.
  6 days ago

  Ако може некој од ownerite, хеад или кој било што ќе ми помогне, да ми кажете каде да се обратам или како да стасам да изнајмам сервер од т-home.mk? Благодарам на помошта!
  Read More...

 • MarleyMKD
  6 days ago

  Owner ili nekoj head admin ako moze neka mi pisat, mi treba mala pomos!

 • elinhell
  1 week ago

  Name: elinhel
  SteamID: STEAM_0:0:524934859
  Reason: 9999999999
  Unban Time: Permanenten Ban
  Admin Name: RzL. Hannibal
  Admin SteamID: STEAM_0:0:3365

  Demo ako moze ?

  queen otvori tema za zalba
  3 days ago
 • zambez1 has changed their profile cover.

  1 week ago

 • gdI thanks user 'queen' in the forum message ' Ban Max CW1'.
  1 week ago
 • queen replied to the topic 'Ban Max CW1' in the forum.
  2 weeks ago

  Dokolku e ova reason togas banot ke ti bide trgnat, no da vidime i adminot da dade info.
  Read More...

 • gdI created a new topic ' Ban Max CW1' in the forum.
  2 weeks ago

  Name: Link
  SteamID: STEAM_0:0:22178056
  Reason: nema
  Unban Time: Permanent Ban
  Admin Name: Neznam
  Admin SteamID: Neznam

  Ban poradi spectator na max cw.
  Read More...

 • queen replied to the topic 'Ban public1' in the forum.
  2 weeks ago

  Banot ke ti bide trgnat. Pozdrav
  Read More...

 • Like @ Cuden is friends with Figgy

Присутни

DEDOKLIME - 22:47

VAKVI nikovi na publik 1 sega ne se potrebni Znaci nema admini "Kaurka saka secen KURAC" 21918 STEAM_0:0:1178375794 11 32:14 40 0

DEDOKLIME - 22:47

VAKVI nikovi na publik 1 sega ne se potrebni Znaci nema admini "Kaurka saka secen KURAC" 21918 STEAM_0:0:1178375794 11 32:14 40 0

420_blaze it - 00:03

decki ke raboti li ponedelnikov insomnia?

DebeKa - 17:42

cisto od lubopitnos vlegov a ve pozdravam dragi moi priateli i eks soigrci voedno da go scestitam praznikot, ve saka AmaTTi

oRc - 19:05

Promena na kabli vo Data hosting centarot.. Mislam deka e sredeno sega. Pozdrav

Challenger - 03:08

dd2 24/7 dajte info so se desava

DZO - 13:32

padnat e dd2 24/7 ?

leach - 18:35

sto e forava so awp ima nekoj da kaze ? :) :)

GrObAR_te - 11:26

zasto nejke da vleze na dd2 24/7 ?

Paw* - 12:45

aj nekoj adm na 24/7

ShoutBox-от е достапен само за регистрирани корисници

Имаме присутни 158 гости и еден членГејмери