ASUS TUF-RTX4070TI-O12G-GAMING

Варијанта:
+
57 590 ден.
65 990 ден.

Не е достапен

Начин на испорака
  • Бесплатна достава во градско подрачје на Скопје за нарачка со вредност поголема од 5000 денари
  • Подигнување од нашата продавница
Начин на плаќање
  • Плаќање при подигнување
  • Фактурно плаќање
Сподели:
Опис
ASUS TUF-RTX4070TI-O12G-GAMING
 NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti
 PCI Express 4.0
 OpenGL4.6
 Video Memory: 12GB GDDR6X
 Engine Clock: OC mode: 2760 MHz
 Default mode: 2730 MHz (Boost clock)
 CUDA Core: 7680
 Memory Speed: 21 Gbps
 Memory Interface: 192-bit
 Digital Max Resolution: 7680 x 4320
 Interface: Yes x 2 (Native HDMI 2.1a)
 Yes x 3 (Native DisplayPort 1.4a) HDCP Support Yes (2.3)
 Maximum Display Support: 4
 NVlink/ Crossfire Support: No
 Dimensions: 305 x 138 x 65 mm
 Recommended PSU: 750W
 Power Connectors: 1 x 16-pin
 Slot: 3.25 Slot
 90YV0IJ0-M0NA00
Коментари
Се уште нема прегледи
Напиши препорака
Име*
E-адреса
Внеси коментар*
За квалитетно корисничко искуство овој сајт користи колалчиња ("cookies"). Читај повеќе