AMD Ryzen 5 7500F AM5 BOX

Варијанта:
+
11 990 ден.
0 ден.

Не е достапен

Начин на испорака
  • Бесплатна достава во градско подрачје на Скопје за нарачка со вредност поголема од 5000 денари
  • Подигнување од нашата продавница
Начин на плаќање
  • Плаќање при подигнување
  • Фактурно плаќање
Сподели:
Опис
Product Line - AMD Ryzen™ 5 Processors
Architecture - "Zen 4"
# of CPU Cores - 6
Multithreading (SMT) - Yes
# of Threads - 12
Max. Boost Clock - Up to 5.3GHz
Base Clock - 4.7GHz
L1 Cache - 384KB
L2 Cache - 6MB
L3 Cache - 32MB
Default TDP - 105W
Коментари
Се уште нема прегледи
Напиши препорака
Име*
E-адреса
Внеси коментар*
За квалитетно корисничко искуство овој сајт користи колалчиња ("cookies"). Читај повеќе